Loading...

استیکر چیست؟

امروز تصمیم داریم در این مقاله به بررسی و معرفی اجمالی یکی از جنسهای
استیکر چیست؟

استیکر چیست؟

امروز تصمیم داریم در این مقاله به بررسی و معرفی اجمالی یکی از جنسهای پر طرفدار در حوزه چاپ دیجیتال و البته چاپ لارج فرمت بپردازیم. این جنس که به دلیل پشت چسبدار بودن قابلیت نصب بر روی تمام سطوح صاف را به راحتی دارا میباشد و جهت استفاده در مصارف مختلف مورد استفاده قرار میگیرد همانطور که از موضوع مقاله مشخص است امروز در مورد استیکر میخواهیم صحبت کنیم. استیکر که در واقع لایه ای نازک از جنس pvc میباشد که به دلیل اینکه پشت استیکر چسبندگی دارد قابلیت چاپ یکرو را دارد و در طرف دیگر کاغذ روغنی قرار گرفته که جهت نصب پس از جدا کردن این کاغذ استیکر بر روی سطح مورد نظر چسبانده میشود.

چاپ استیکر:

استیکر را با دستگاه اکو سالونت و یا دستگاه چاپ بنر چاپ میکنند که کیفیت چاپ استیکری که با دستگاه اکو سالونت چاپ میشود به مراتب بالاتر از چاپ با دستگاه بنر است.

انواع استیکر:

استیکر را در سایز های مختلف و با کیفیتهای مختلفی میتوان در بازار پیدا کرد و این اختلاف قیمت بخظ زیادی به خاطر کیفیت چاپ و چسبندگی استیکر می باشد. علاوه بر سایز استیکر، استیکر دارای تنوع طرحی نیز میباشد به عنوان مثال استیکر براق ، مات و شنی و ...

اختلاف استیکر و لیبل:

در بازار چاپ هر جنس پشت چسبداری را استیکر میشناسند لیکن این شناخت ، شناخت درستی نبوده و استیکر دارای مشخصاتی است که آن را نسبت به متریال های مشابه متمایز میکند. معروف ترین جنس مشابه با استیکر لیبل است، لیبل که از نظر ظاهری شباهت زیادی به استیکر دارد از نظر جنس و نوع چاپ اختلاف زیادی با استیکر دارد مهمترین اختلاف استیکر و لیبل جنس آن است که استیکر از جنس pvc و لیبل از جنس کاغذ است و به همین دلیل استیکر مقاومت بیشتری نسبت به لیبل دارد.