Loading...

قیمت چاپ دیجیتال

اگر بخواهیم نحوه محاسبه قیمت چاپ دیجیتال
قیمت چاپ دیجیتال

قیمت چاپ دیجیتال:

اگر بخواهیم نحوه محاسبه قیمت چاپ دیجیتال را مورد بحث و بررسی قرار دهیم باید بگوییم که در چاپ دیجیتال به دلیل اینکه شما میتوانید فایل هایتان را به هر تعدادی چاپ نمایید شاهد عوامل تاثیر گذاری بر روی قیمت چاپ کارتان هستید که در این مقاله به برخی از آنها می پردازیم.
در ابتدا لازم است بیان نماییم که ما در این مقاله به قیمت گذاری کارهای دیجیتال نمی پردازیم و فقط نحوه قیمت گذاری را توضیح میدهیم .

عوامل موثر در قیمت چاپ دیجیتال:

1 جنس کاغذ:

مشخصا همانطور که در تمام صنایع دیگر اگر مواد اولیه متفاوتی استفاده شود قیمت محصول تولید شده با هم متفاوت خواهد بود در صنعت چاپ نیز مشخصا وقتی شما کاغذ مور نظرتان را میخواهید انتخاب کنید متوجه اختلاف قیمت کاغذ های مختلف خواهید شد.
کاغذ های مختلف علاوه بر جنس شان به دلیل اختلاف گرماژ کاغذ نیز دارای قیمت های مختلفی میباشند و حتی این اختلاف قیمت در کاغذ بسته به اینکه شما کاغذ را با چه نام تجاری خریداری میکنید متفاوت است.

2 نوع چاپ:

بدیهی است اگر شما پرینت رنگی داشته باشید یا سیاه سفید قیمت کار چاپیتان متفاوت است لیکن حتی ایین قیمت به دلیل های دیگری نیز میتواند تغییر کند مانند تعداد برگ ، رنگ کار ، تصویر یا متن بودن فایل چاپی و ... مورد بعدی که در نوع چاپ باید به آن اشاره کنیم یکرو یا دو رو بودن چاپ است که مسلما این موضوع نیز تاثیر زیادی بر روی قیمت چاپی می خواهد داشت.

3 سایز چاپ:

سایز کار چاپی دیگر مولفه ای است که روی قیمت چاپ تاثیر گذار است و هر چه این سایز بزرگتر باشد قیمت کار چاپی بیشتر خواهد بود. البته این نکته که کار هایی که بین سایز های استاندارد قرار بگیرند به قیمت سایز بزرگتر محاسبه میشوند.